Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies). Više informacija možete pronaći OVDJE.Slažem se

Natjecanja

3. HNL Jug

Treća hrvatska nogometna liga treća je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

3. HNL Jug
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
  • Instagram
  • RSS
  • Raspored i rezultati
  • Ljestvica
  • Strijelci
  • O natjecanju
1. kolo
Izvještaj
25.08.2018. 17:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Primorac (B)
25.08.2018. 17:30
Park mladeži, Split
Split : Croatia
25.08.2018. 17:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Jadran LP
25.08.2018. 17:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Zmaj
26.08.2018. 17:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Hrvace
25.08.2018. 17:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Kamen
26.08.2018. 17:30
Blato, Stobreč
Primorac : Uskok
25.08.2018. 17:30
Borovište, Unešić
Zagora : Urania
2. kolo
Izvještaj
01.09.2018. 17:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Urania
01.09.2018. 17:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Zagora
01.09.2018. 17:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Primorac
01.09.2018. 17:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Neretva
02.09.2018. 17:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Neretvanac
01.09.2018. 17:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Junak
02.09.2018. 17:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Imotski
01.09.2018. 17:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Split
3. kolo
Izvještaj
08.09.2018. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Primorac (B)
08.09.2018. 17:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : GOŠK Dubrovnik
08.09.2018. 17:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Croatia
09.09.2018. 17:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Jadran LP
08.09.2018. 17:00
Iza Vage, Metković
Neretva : Zmaj
09.09.2018. 17:00
Blato, Stobreč
Primorac : Hrvace
08.09.2018. 17:00
Borovište, Unešić
Zagora : Kamen
09.09.2018. 17:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Uskok
4. kolo
Izvještaj
15.09.2018. 16:30
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Uskok
15.09.2018. 16:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Urania
15.09.2018. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Zagora
16.09.2018. 16:30
Zlinje, Blato
Zmaj : Primorac
15.09.2018. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Neretva
16.09.2018. 16:30
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Neretvanac
15.09.2018. 16:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Junak
15.09.2018. 16:30
Park mladeži, Split
Split : Imotski
5. kolo
Izvještaj
22.09.2018. 16:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Primorac (B)
22.09.2018. 16:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Split
23.09.2018. 16:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : GOŠK Dubrovnik
22.09.2018. 16:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Croatia
23.09.2018. 16:30
Blato, Stobreč
Primorac : Jadran LP
22.09.2018. 16:30
Borovište, Unešić
Zagora : Zmaj
23.09.2018. 16:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Hrvace
22.09.2018. 16:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Kamen
6. kolo
Izvještaj
29.09.2018. 16:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Kamen
29.09.2018. 16:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Uskok
30.09.2018. 16:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Urania
29.09.2018. 16:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Zagora
30.09.2018. 16:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Primorac
29.09.2018. 16:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Neretva
29.09.2018. 16:00
Park mladeži, Split
Split : Neretvanac
29.09.2018. 16:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Junak
7. kolo
Izvještaj
06.10.2018. 15:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Primorac (B)
07.10.2018. 15:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Imotski
06.10.2018. 15:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Split
07.10.2018. 15:30
Blato, Stobreč
Primorac : GOŠK Dubrovnik
06.10.2018. 15:30
Borovište, Unešić
Zagora : Croatia
07.10.2018. 15:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Jadran LP
06.10.2018. 15:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Zmaj
06.10.2018. 15:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Hrvace
8. kolo
Izvještaj
13.10.2018. 15:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Hrvace
14.10.2018. 15:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Kamen
13.10.2018. 15:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Uskok
14.10.2018. 15:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Urania
13.10.2018. 15:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Zagora
13.10.2018. 15:00
Park mladeži, Split
Split : Primorac
13.10.2018. 15:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Neretva
13.10.2018. 15:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Neretvanac
9. kolo
Izvještaj
21.10.2018. 15:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Primorac (B)
20.10.2018. 15:00
Iza Vage, Metković
Neretva : Junak
21.10.2018. 15:00
Blato, Stobreč
Primorac : Imotski
20.10.2018. 15:00
Borovište, Unešić
Zagora : Split
21.10.2018. 15:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : GOŠK Dubrovnik
20.10.2018. 15:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Croatia
20.10.2018. 15:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Jadran LP
20.10.2018. 15:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Zmaj
10. kolo
Izvještaj
27.10.2018. 15:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Zmaj
27.10.2018. 15:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Hrvace
28.10.2018. 15:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Kamen
27.10.2018. 15:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Uskok
27.10.2018. 15:00
Park mladeži, Split
Split : Urania
27.10.2018. 15:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Zagora
27.10.2018. 15:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Primorac
28.10.2018. 15:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Neretva
11. kolo
Izvještaj
03.11.2018. 14:00
Iza Vage, Metković
Neretva : Primorac (B)
04.11.2018. 14:00
Blato, Stobreč
Primorac : Neretvanac
03.11.2018. 14:00
Borovište, Unešić
Zagora : Junak
04.11.2018. 14:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Imotski
03.11.2018. 14:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Split
03.11.2018. 14:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : GOŠK Dubrovnik
03.11.2018. 14:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Croatia
04.11.2018. 14:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Jadran LP
12. kolo
Izvještaj
10.11.2018. 14:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Jadran LP
11.11.2018. 14:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Zmaj
10.11.2018. 14:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Hrvace
10.11.2018. 14:00
Park mladeži, Split
Split : Kamen
10.11.2018. 14:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Uskok
10.11.2018. 14:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Urania
11.11.2018. 14:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Zagora
10.11.2018. 14:00
Iza Vage, Metković
Neretva : Primorac
13. kolo
Izvještaj
18.11.2018. 13:30
Blato, Stobreč
Primorac : Primorac (B)
17.11.2018. 13:30
Borovište, Unešić
Zagora : Neretva
18.11.2018. 13:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Neretvanac
17.11.2018. 13:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Junak
17.11.2018. 13:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Imotski
17.11.2018. 13:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Split
18.11.2018. 13:30
Zlinje, Blato
Zmaj : GOŠK Dubrovnik
17.11.2018. 13:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Croatia
14. kolo
Izvještaj
24.11.2018. 13:30
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Croatia
24.11.2018. 13:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Jadran LP
24.11.2018. 13:30
Park mladeži, Split
Split : Zmaj
24.11.2018. 13:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Hrvace
24.11.2018. 13:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Kamen
25.11.2018. 13:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Uskok
24.11.2018. 13:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Urania
25.11.2018. 13:30
Blato, Stobreč
Primorac : Zagora
15. kolo
Izvještaj
01.12.2018. 13:00
Borovište, Unešić
Zagora : Primorac (B)
02.12.2018. 13:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Primorac
01.12.2018. 13:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Neretva
01.12.2018. 13:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Neretvanac
01.12.2018. 13:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Junak
02.12.2018. 13:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Imotski
01.12.2018. 13:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Split
02.12.2018. 13:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : GOŠK Dubrovnik
16. kolo
Izvještaj
23.02.2019. 15:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : GOŠK Dubrovnik
24.02.2019. 15:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Split
23.02.2019. 15:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Imotski
24.02.2019. 15:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Junak
23.02.2019. 15:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Neretvanac
23.02.2019. 15:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Neretva
23.02.2019. 15:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Primorac
24.02.2019. 15:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Zagora
17. kolo
Izvještaj
03.03.2019. 15:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Primorac (B)
02.03.2019. 15:00
Borovište, Unešić
Zagora : Uskok
03.03.2019. 15:00
Blato, Stobreč
Primorac : Kamen
02.03.2019. 15:00
Iza Vage, Metković
Neretva : Hrvace
03.03.2019. 15:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Zmaj
02.03.2019. 15:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Jadran LP
02.03.2019. 15:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Croatia
02.03.2019. 15:00
Park mladeži, Split
Split : GOŠK Dubrovnik
18. kolo
Izvještaj
09.03.2019. 15:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Split
09.03.2019. 15:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Imotski
10.03.2019. 15:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Junak
09.03.2019. 15:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Neretvanac
10.03.2019. 15:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Neretva
09.03.2019. 15:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Primorac
09.03.2019. 15:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Zagora
09.03.2019. 15:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Urania
19. kolo
Izvještaj
16.03.2019. 15:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Primorac (B)
17.03.2019. 15:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Kamen
16.03.2019. 15:30
Borovište, Unešić
Zagora : Hrvace
17.03.2019. 15:30
Blato, Stobreč
Primorac : Zmaj
16.03.2019. 15:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Jadran LP
17.03.2019. 15:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Croatia
16.03.2019. 15:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : GOŠK Dubrovnik
16.03.2019. 15:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Split
20. kolo
Izvještaj
23.03.2019. 15:30
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Imotski
23.03.2019. 15:30
Park mladeži, Split
Split : Junak
23.03.2019. 15:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Neretvanac
24.03.2019. 15:30
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Neretva
23.03.2019. 15:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Primorac
24.03.2019. 15:30
Zlinje, Blato
Zmaj : Zagora
23.03.2019. 15:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Urania
23.03.2019. 15:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Uskok
21. kolo
Izvještaj
30.03.2019. 15:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Primorac (B)
30.03.2019. 15:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Hrvace
31.03.2019. 15:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Zmaj
30.03.2019. 15:30
Borovište, Unešić
Zagora : Jadran LP
31.03.2019. 15:30
Blato, Stobreč
Primorac : Croatia
30.03.2019. 15:30
Iza Vage, Metković
Neretva : GOŠK Dubrovnik
31.03.2019. 15:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Split
30.03.2019. 15:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Imotski
22. kolo
Izvještaj
06.04.2019. 16:30
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Junak
06.04.2019. 16:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Neretvanac
06.04.2019. 16:30
Park mladeži, Split
Split : Neretva
06.04.2019. 16:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Primorac
07.04.2019. 16:30
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Zagora
06.04.2019. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Urania
07.04.2019. 16:30
Zlinje, Blato
Zmaj : Uskok
06.04.2019. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Kamen
23. kolo
Izvještaj
13.04.2019. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Primorac (B)
13.04.2019. 16:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Zmaj
13.04.2019. 16:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Jadran LP
14.04.2019. 16:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Croatia
13.04.2019. 16:30
Borovište, Unešić
Zagora : GOŠK Dubrovnik
14.04.2019. 16:30
Blato, Stobreč
Primorac : Split
13.04.2019. 16:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Imotski
14.04.2019. 16:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Junak
24. kolo
Izvještaj
20.04.2019. 16:30
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Neretvanac
20.04.2019. 16:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Neretva
20.04.2019. 16:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Primorac
20.04.2019. 16:30
Park mladeži, Split
Split : Zagora
20.04.2019. 16:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Urania
21.04.2019. 16:30
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Uskok
20.04.2019. 16:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Kamen
21.04.2019. 16:30
Zlinje, Blato
Zmaj : Hrvace
25. kolo
Izvještaj
28.04.2019. 16:30
Zlinje, Blato
Zmaj : Primorac (B)
27.04.2019. 16:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Jadran LP
27.04.2019. 16:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Croatia
27.04.2019. 16:30
Iza Grada, Klis
Uskok : GOŠK Dubrovnik
28.04.2019. 16:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Split
27.04.2019. 16:30
Borovište, Unešić
Zagora : Imotski
28.04.2019. 16:30
Blato, Stobreč
Primorac : Junak
27.04.2019. 16:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Neretvanac
26. kolo
Izvještaj
04.05.2019. 17:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Neretva
05.05.2019. 17:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Primorac
04.05.2019. 17:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Zagora
04.05.2019. 17:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Urania
04.05.2019. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Uskok
04.05.2019. 17:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Kamen
05.05.2019. 17:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Hrvace
04.05.2019. 17:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Zmaj
27. kolo
Izvještaj
11.05.2019. 17:00
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : Primorac (B)
12.05.2019. 17:00
Zlinje, Blato
Zmaj : Croatia
11.05.2019. 17:00
Hrvace, Hrvace
Hrvace : GOŠK Dubrovnik
11.05.2019. 17:00
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Split
11.05.2019. 17:00
Iza Grada, Klis
Uskok : Imotski
12.05.2019. 17:00
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Junak
11.05.2019. 17:00
Borovište, Unešić
Zagora : Neretvanac
12.05.2019. 17:00
Blato, Stobreč
Primorac : Neretva
28. kolo
Izvještaj
18.05.2019. 17:00
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Primorac
18.05.2019. 17:00
Iza Vage, Metković
Neretva : Zagora
18.05.2019. 17:00
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Urania
18.05.2019. 17:00
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Uskok
18.05.2019. 17:00
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Kamen
18.05.2019. 17:00
Park mladeži, Split
Split : Hrvace
18.05.2019. 17:00
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Zmaj
18.05.2019. 17:00
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Jadran LP
29. kolo
Izvještaj
25.05.2019. 17:30
ŠRC Marijan Šuto-Mrma, Zmijavci
Croatia : Primorac (B)
25.05.2019. 17:30
Jadranovo, Ploče
Jadran LP : GOŠK Dubrovnik
25.05.2019. 17:30
Zlinje, Blato
Zmaj : Split
25.05.2019. 17:30
Hrvace, Hrvace
Hrvace : Imotski
25.05.2019. 17:30
Ivanbegovina, Ivanbegovina
Kamen : Junak
25.05.2019. 17:30
Iza Grada, Klis
Uskok : Neretvanac
25.05.2019. 17:30
Baška Voda, Baška Voda
Urania : Neretva
25.05.2019. 17:30
Borovište, Unešić
Zagora : Primorac
30. kolo
Izvještaj
01.06.2019. 17:30
Kažimira i Silvija, Biograd
Primorac (B) : Zagora
01.06.2019. 17:30
Blato, Stobreč
Primorac : Urania
01.06.2019. 17:30
Iza Vage, Metković
Neretva : Uskok
01.06.2019. 17:30
Podvornica, Opuzen
Neretvanac : Kamen
01.06.2019. 17:30
Gradski stadion Sinj, Sinj
Junak : Hrvace
01.06.2019. 17:30
Gospin Dolac, Imotski
Imotski : Zmaj
01.06.2019. 17:30
Park mladeži, Split
Split : Jadran LP
01.06.2019. 17:30
Lapad, Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik : Croatia
#KlubUkPobNerPorG+G-GRBod
1.Croatia00000000
2.GOŠK Dubrovnik00000000
3.Hrvace00000000
4.Imotski00000000
5.Jadran LP00000000
6.Junak00000000
7.Kamen00000000
8.Neretva00000000
9.Neretvanac00000000
10.Primorac00000000
11.Primorac (B)00000000
12.Split00000000
13.Urania00000000
14.Uskok00000000
15.Zagora00000000
16.Zmaj00000000

Treća hrvatska nogometna liga treća je najviša razina natjecanja u hrvatskom ligaškom sustavu.

 

Ligom, odnosno skupinama, rukovodi Hrvatski nogometni savez putem Nogometnih središta HNS-a. Odluku o organizaciji vođenja pojedine skupine donosi Izvršni odbor HNS-a.

 

Natjecanje se odvija po dvostrukom bod-sustavu i to u dvije nogometne sezone, jesenskoj i proljetnoj.

 

Raspored utakmica utvrđuje se ždrijebom natjecateljskih brojeva klubova uz primjenu Bergerove tablice i to najkasnije 20 dana prije kalendarom predviđenog početka natjecanja. Kalendar natjecanja donosi Izvršni odbor HNS-a, a na prijedlog Stručne komisije i Natjecateljske komisije.

 

Na prvenstvenim utakmicama Treće Hrvatske nogometne lige, klubovi su obvezni započeti utakmicu s najmanje tri (3) igrača starosti do 21 godine. U natjecanju Treće Hrvatske nogometne lige, dopušten je nastup najviše dva (2) igrača stranih državljana na utakmici.

 

U Treću HNL, odgovarajuću skupinu, ulazi posljednjeplasirani klub Druge HNL iz natjecateljske godine 2017./2018. i eventualno jedanaesto plasirani klub Druge HNL ako dođe do odigravanja kvalifikacija s klubom iz Treće HNL Jug (ovisno o licenciranju i broju zainteresiranih klubova za nastupanje u Drugoj HNL)

 

Iz nižih stupnjeva natjecanja u Treću HNL ulaze klubovi koji se prijave i ispunjavaju propisane uvjete ;

 

- skupina Istok: prvak Četvrte lige HNS Središta Osijek i pobjednik kvalifikacija (koje se igraju po dvostrukom kup sustavu) prvaka Četvrte lige ŽNS Varaždin i Međimurskog ŽNS i prvaka Četvrte lige NS Virovitičko-podravskog, Bjelovarsko-bilogorskog i Koprivničko-križevačkog,

 

- skupina Jug: dva kluba pobjednika kvalifikacija prvaka prvih županijskih liga koje se igraju po dvostrukom kup sustavu. Kvalifikacije vodi rukovodstvo natjecanja Treće HNL Jug,

 

- skupina Zapad: dva najbolje plasirana kluba Četvrte lige Središta Zagreb i najbolje plasirani klub Četvrte lige Središta Rijeka

 

Ukoliko se klubovi ne prijave u roku za Treću HNL, može ih zamijeniti i niže plasirani klub ukoliko ispunjava uvjete i prijavio se u zadanom roku, ali ne ispod 4. mjesta na tablici određene LIGE.

 

Iz Treće HNL, pojedine skupine, ispada onoliki broj klubova koliko je potrebno da u natjecateljskoj godini 2018/2019. skupine Istok, Zapad i Jug broje do 16 klubova.

 

Posljednjeplasirani klub pojedine skupine Treće HNL obvezno ispada.

 

U Treću HNL, odnosno u kvalifikacije za popunu Treće HNL u natjecateljskoj godini 2018./19. mogu ući samo klubovi koji na dan 1.5. tekuće natjecateljske godine ispunjavaju uvjete navedene u Odluci o uvjetima/kriterijima za natjecanje u Trećoj HNL od 27.7.2017. i koji na kraju prvenstva nisu plasirani ispod 4. mjesta na tablici određene skupine.

Ljestvica

1.Croatia000
2.GOŠK Dubrovnik000
3.Hrvace000
4.Imotski000
5.Jadran LP000
6.Junak000
7.Kamen000
8.Neretva000
9.Neretvanac000
10.Primorac000
11.Primorac (B)000
12.Split000
13.Urania000
14.Uskok000
15.Zagora000
16.Zmaj000